Ko ustvarjaš objave na Instagramu, imaš možnost, da jih deliš tudi še na kakšnem drugem družbenem omrežju. Toda pomisli: ljudje, ki te spremljajo po IG, verjetno niso istočasno prisotni tudi na Twitterju ali FB, mnogi pa imajo tudi raje personalizirane objave.
Res da je bolj enostavno in časovno manj zamudno, če objavo z Instagrama avtomatsko deliš še na FB ali Twitter, toda vredno je razmisliti, če ne bi morda ta objava bila za tvojo ciljno publiko primernejša ob kakšni drugi uri ali celo kak drug dan. Jasno je, istočasno se ne da biti prisoten na več družbenih omrežjih hkrati, sploh če za to uporabljaš mobilni telefon. Ljudje, ki so zjutraj recimo na Facebooku ali LinkedInu, ker preverjajo nove objave, so morda na Instagramu, kjer je v ospredju spremljanje foto objav, bolj aktivni v času odmora, malice, pričakovanja avtobusa in podobno.
Enako velja za zapis ob sliki – menim, da ljudje, ki te spremljajo, znajo bolj cenit, če se jim približaš z osebno objavo, pristopom, ki nakazuje, da ti je nekaj do njih. Avtomatizacija zna v marsičem “pokvarit vtis”.
Sama redno objavljam tako na Facebooku kot Instagramu, pa še na LinkedInu in Twitterju. Skorajda nikoli ne objavim povsem enake objave na več družbenih omrežjih hkrati, saj se zavedam, da me npr. na LinkedInu spremljajo drugi ljudje kot na FB, ali pa recimo tekst in slika na Facebooku izpadeta povsem drugače kot na Instagramu. Zato si raje vzamem nekaj minut več za to, da objavo personaliziram, kar pomeni, da jo tekstovno prilagodim ciljni publiki in napišem za vsako družbeno omrežje posebej.
Kaj pa ti?
Če nimaš časa za razmišljanje o strategiji delovanja na družbenih omrežjih ali pa ti primanjkuje znanja in idej za ustvarjanje zanimivih vsebin, se mi oglasi. Skupaj zmoremo več!